В грудні 2019 року в Китаї вперше було виявлено випадок інфекційного захворювання, яке потім отримало назву COVID-19 та переросло в справжню епідемію. Розробка вакцин, ізоляція населення, переповнені лікарні та нестача апаратів ШВЛ, зростання смертності – вірус виявився справжньою надзвичайною ситуацієї в сфері охорони здоров’я, наслідки якої відчув кожен. Лише в травні 2023 році ВОЗ офіційно заявила, що COVID-19 є встановленою та постійною проблемою, а не надзвичайною ситуацією і оголосила про закінчення пандемії. Та сам вірус нікуди не зник.
За майже п’ять років хвороба постійно мутує і нагадує про себе різними штамами, що продовжують впливати на здоров’я та забирати життя.
Дані з worldmeters на 15.08.2024
Від Альфа до FliRT
Система мутаційних ліній SARS-CoV-2 постійно змінюється, з’являються все нові варіанти та субваріанти коронавірусу, яким надаються нові назви.
Одними з найпоширеніших штамів коронавірусної інфекції стали: Альфа, Дельта, Бета, Гамма, Omicron, а тепер і FLiRT- новий субваріант коронавірусу Omicron, що поширюється в Україні та світі.
Саме Omicron став родоначальником інших форм коронавірусної інфекції, таких як Кракен та Пірола, що в свою чергу теж мають велику кількість мутацій і які зараз продовжують вражати імунну систему людини. Останнім субваріантом Omicron є новий штам FLiRT.
Читайте також: Штам Омікрон: особливості, відмінності
Новий спалах COVID-19 в Україні
Дані з worldmeters на 15.08.2024
Цього літа в Україні почала збільшуватися кількість випадків захворювання на COVID-19. Зокрема на заході країни, а саме: на Львівщині, Івано-Франківщині та Волині.
- Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб проінформував, що станом на 5 серпня було зафіксовано 496 хворих на коронавірус, що вдвічі більше за попередній тиждень, тоді кількість хворих становила 203 людини (дані взяті з офіційного сайту установи).
- На Волині станом на 5 серпня було зафіксовано 101 випадок захворювання, а вже станом на 15 серпня кількість хворих зросла майже втричі – 240 випадків.
- Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб також інформує про зростання кількості хворих: зі 180 до 660 випадків за останні три тижні.
Новий штам COVID-19: що відомо про FLiRT в Україні
Про новий спалах коронавірусу в світі стало відомо на початку літа, коли в США став поширюватися новий субваріант Омікрону. І вже в перших числах серпня в Україні ідентифікували п’ять випадків зараження саме штамом FLiRT.
Симптоматика захворювання така ж, як і при попередніх штамах: сильна слабкість, лихоманка, головний біль. Також спостерігають шлунково-кишкові розлади.
Більше про симптоми коронавірусу читайте за посиланням: Як відрізнити грип від COVID-19?
«Та як бути з назвою FLiRT? Тут жодної грайливості — лише наука. Це позначення мутацій у шиповому білку (S-білку або спайк-білку), який дозволяє SARS-CoV–2 прикріплюватися до клітин тіла людини (F456L, V1104L і R346T)» (джерело МОЗ України).
Як бачимо, ковід дуже підступний та “гнучкий” вірус, який вдається до змін аби знов і знов вражати імунну систему людини. Наразі МОЗ не планує вводити карантинні обмеження, оскільки новий штам не провокує важких ускладнень, але дотримання загальних правил профілактики лишається обов’язковим, щоб уникнути зараження:
- провітрювання приміщення
- менше перебувати в місцях скупчення людей
- регулярне миття рук
Діагностика COVID-19
Компанія Біокор Текнолоджі ЛТД пропонує набір власного виробництва для визначення різних штамів коронавірусної інфекції*. Набір доступний у різних комплектаціях
- Набір діагностичний «Biocore® SARS-CoV-2» ЗТ-ПЛР РЧ (100 реакцій)
- Набір діагностичний «Biocore® SARS-CoV-2» ЗТ-ПЛР РЧ (300 реакцій)
- Набір діагностичний «Biocore® SARS-CoV-2» ЗТ-ПЛР РЧ (600 реакцій)
* Наші діагностичні набори для виявлення SARS-CoV-2 мають багатоцільовий дизайн (ORF1ab, N – гени). Для визначення потенційного впливу відомих мутацій ми постійно проводимо оцінювання продукції за допомогою комп’ютерного моделювання (in silico assessment). Порівняльний аналіз зон ампліфікації показав відсутність варіацій між нуклеотидними послідовностями референтного (Wuhan-Hu-1) i мутантного (В.1.1.529 Omicron) штамів SARS-CoV-2. Таким чином, набір діагностичний «Biocore® SARS-CoV-2» для виявлення РНК коронавірусу SARS-CoV-2 методом ЗТ-ПЛР у реальному часі дозволяє визначати варіант В.1.1.529 (Omicron) без його детальної диференціації.
Суттєвою перевагою діагностичних наборів для виявлення SARS-CoV-2 виробництва Біокор Текнолоджі ЛТД є те, що термін визначення коронавірусної інфекції значно швидший, ніж у конкурентів – 1 година 10 хвилин.
Замовити набір ви можете, залишивши запит на нашому сайті. Або зателефонувавши по номеру +38 (044) 490 47 00